Aukstuma aplikācijas – uz sāpošajām locītavām bērniem tiek liktas tieši aukstas, nevis siltas aplikācijas. Aukstums mazina sāpes un iekaisumu, to lieto aktīvā slimības periodā, bet var turpināt arī iestājoties miera periodam. Siltums var iekaisuma procesu pastiprināt. Ja bērnam pēc aukstuma procedūrām ir nepatīkamas sajūtas, aukstuma procedūras jāatceļ, izvērtējot šīs nepatikas nopietnību. Aukstumu uz plaukstām neliek gadījumā, ja pacientam ir tā saucamais Reino sindroms, kad rokas regulāri kļūst aukstas, zili-baltas.
Aukstumu liek uz 10-15 minūtēm mazākiem bērniem, lielākiem līdz 20 minūtēm: 2- 3 reizes dienā, paasinājuma laikā var arī biežāk. Aukstumam var izmantot speciālas gēla paketes, kuras var iegādāties aptiekā, kā arī var izmantot fasētos produktus no saldētavas, piemēram, saldētos zirņus. Pirms aukstuma uzlikšanas zem aukstuma elementa uz locītavas jāliek autiņš vai dvielis.
Hidroterapija. Peldēšana palīdz atslābināties, mazina sāpes un norūda organismu. Sāpju dēļ muskuļi ap iekaisušajām locītavām saraujas (spazmējas), tādēļ pirms vingrinājumu veikšanas var paturēt rokas silta ūdens vanniņā, kas palīdz muskuļiem atslābināties. Pirms vingrinājumu veikšanas var ieiet siltā dušā.
Krioterapija piemērota vecākiem bērniem, mazina iekaisumu, norūda un uzlabo asinsriti.
Magnetoterapija un citas fizikālas procedūras, kuras atkarībā no tā, vai slimībai ir paasinājums vai miera periods, nozīmē fizikālās terapijas ārsts.
Masāža noņem sasprindzinājumu, mazina sāpes un aizkavē saaugumu veidošanos zemādā slimo locītavu apvidū.
Teipošana jeb īpaša plākstera uzlikšana atbilstoši veselības problēmai un cilvēka anatomiskajām, funkcionālajām īpatnībām. Teipus izvēlas un uzliek rehabilitācijas speciālisti, kuri šo metodi apguvuši.