Pacientiem

Sabiedrībā izveidojies priekšstats, ka reimatisms vai artrīts ir tikai vecu cilvēku slimība. Tādēļ, kad bērnam tiek noteikta kādas reimatiskās slimības diagnoze, rodas daudz jautājumu: kādēļ tieši mūsu bērns ir saslimis ar šo slimību, kādēļ tā rodas, kāda turpmāk būs bērna veselība, ko šī diagnoze nozīmē bērnam un ģimenei? Jo labāk vecāki un pacienti būs informēti par slimību, jo mazāk būs jābaidās no slimības un vieglāk būs to ārstēt vai sadzīvot.
Lai gan vislabāk jautājumus par slimību risināt kopā ar bērnu reimatologu, esam apkopojuši informāciju, kas būs noderīga ikvienam, kurš vēlas uzzināt par šīm slimībām un ārstēšanas iespējām vairāk. Dzīve ar reimatoloģisku slimību var radīt daudz grūtību, tomēr, pateicoties profesionāļu komandas darbam, kā arī paša pacienta un vecāku pacietīgam darbam, lielākā daļa pacientu var dzīvot pilnvērtīgi un aktīvi.

Reimatoloģija

Reimatoloģija ir medicīnas nozare, kas saistīta galvenokārt ar kaulu, muskuļu un locītavu slimībām. Bērnu reimatoloģija ir salīdzinoši jauna medicīnas nozare, kas radusies tikai 20. gs. sākumā. Reimatoloģiskām slimībām bieži ir autoimūns raksturs. Juvenils idiopātisks artrīts (JIA) ir biežākā autoimūnā saslimšana bērniem. Tipiskas locītavu iekaisuma jeb artrīta pazīmes ir sāpes, pietūkums un kustību ierobežojumi, turklāt visas pazīmes var neizpausties vienlaicīgi.

Autoimunitāte

Autoimunitāte nozīmē, ka imūnā sistēma, kas normāli cīnās pret infekcijām vai patoloģiskām organisma šūnām, šajā gadījumā veido antivielas pret veseliem audiem, kā rezultātā attīstās iekaisums. Iekaisums var attīstīties tikai vienā orgānā (piemēram, vairogdziedzerī), tikai locītavās vai dažādos orgānos. Ņemot vērā, ka šajā gadījumā imunitāte darbojas pārāk aktīvi, ārstēšanā tiek pielietoti imunitāti nomācoši līdzekļi.

Speciālisti pieaugušajiem
Pacientu stāsti
Fizioterapija
Vingrojumi
Fizikālā terapija
Psiholoģiskā palīdzība
Rehabilitācija
Alternatīvā medicīna